USA SABAH 11 Aralık 2018 Salı
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 06 Şubat 2012 Pazartesi 17:30
  • Güncelleme saati: 17:36

İki çocuğunu ile kendini havaya uçurdu

(USASABAH)

ABD'de 2009 yılından bu yana basının yoğun ilgi gösterdiği "Powell ailesi davasında" baba Josh Powell, iki çocuğu ile birlikte kendini havaya uçurdu.

2009 yılında eşi Susan Powell'ın kaybolmasından sorumlu tutulan ancak hiçbir zaman tutuklanmayan Josh Powell'ın, çok kısa bir süre önce önce iki çocuğu elinden alınmış ve cinsel sapıklık tedavisine başlatılmıştı.

5 yaşında Braden ve 7 yaşındaki Charles, hala kayıp olan annelerinin ailesine verildi. Ancak uzmanların gözetimi altında babalarını görmelerine izin veriliyordu.

İşte bu ziyaretlerden biri de pazar günü gerçekleştirildi. Ancak baba Josh Washington eyaletindeki evinde özel denetimcileri evden çıkartıp evdeki tüpü patlatarak çocuklarını ve kendini öldürdü.

Josh Powell son mesajını avukatına e-mail aracılığı gönderdi ve "Üzgünüm, hoşçakal" dedi.

Avukatı ise "Josh Powell'ın iki çocuğu ile birlikte yaşadığı babası Steven Powell kısa bir süre önce çocuk pornosu şüphesinden tutuklandı. Ondan sonra çocuklar Susan Powell'ın ailesine verildi. Josh Powell da cinsel sapıklık tedavisi görmeye başladı. Zaten eşinin ortadan kaybolmasından sorumlu tutulan Josh, bunu da kaldıramadı ve feci şekilde çocukları ile birlikte hayatına son verdi" dedi. Josh Powell ve iki çocuğunun ölümünün kayıp Susan Powell davasına nasıl bir etki yapacağı henüz bilinmiyor.

,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU