USA SABAH 16 Aralık 2018 Pazar
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 25 Kasım 2011 Cuma 15:26
  • Güncelleme saati: 15:27

İşgalcilerin yeni hedefi alış veriş merkezleri!

(USASABAH)

Son günlerde polisin sert müdahalesinden bunalan Wall Street İşgalcileri'nin yeni hedefi alış veriş merkezleri.

Seattle'dan New York'a kadar her eyalette örgütlenen eylemciler Kara Cuma'dan başlayarak tüm hafta sonu alış veriş merkezleri önlerinde kesintisiz protestolar yapacaklar.


"OccupyXmas" ( Noel'i İşgal) adı verilen gösterilerin Noel gecesi olan 25 Aralık'a kadar devam edecek. Kara Cuma'dan Noel gecesine kadar olan zaman dilimi "alış veriş sezonu-tatil sezonu" olarak adlandırılıyor.

Wall Street eylemcileri alış veriş merkezlerinin hedef almalarının arkasında bulunan nedeni şöyle açıklıyor: "Tüketicilerin aşırı harcamaları bizi bu karışıklığın içine itti ve kriz yarattı. Eylemlerimizin amacı kaynakların nasıl daha iyi kullanılabileceğini insanlara hatırlatmak."

Bugün öğleden sonra Wal-Mart'ların önünde toplanacak göstericiler eylemlerini gerçekleştirecek. New York, Valley Stream'de ise geçtiğimiz yıl müşterilerin ayakları altında ezilerek hayatını kaybeden bir sezonluk işçi için özel bir anma yapılacak.

Wal-Mart yaptığı açıklamada ise gerekli önlemleri alacaklarını fakat çalışma takvimlerinde bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Etiketler : , , ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU