USA SABAH 16 Aralık 2018 Pazar
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 21 Ekim 2011 Cuma 10:11
  • Güncelleme saati: 10:14

En iyisi Türkiye elçiliği!

(A.A.)

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, ABD'de yayımlanan Washington Post Express gazetesinin düzenlediği yarışmada ''En İyi Büyükelçilik'' seçildi.


Gazete, eylül ayında düzenlediği ''Washington'ın En İyileri 2011'' yarışmasının sonuçlarını yayımladı.
Okuyucuların oylarıyla belirlenen sonuçlara göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, ''En İyi Büyükelçilik'' kategorisinde birinci seçildi.

Türk Büyükelçiliğini, sırasıyla İsveç ve İtalya Büyükelçilikleri izledi.

Gazete, Türkiye Büyükelçiliğinin tarihi önem taşıyan ikametgahında Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan'ın katkılarıyla düzenlenen ve Amerikalı milletvekilleri, hükümet yetkilileri, iş çevreleri ve akademi dünyasından önemli isimlerin yoğun ilgi gösterdiği ''Ertegün Caz Serisi''nden övgüyle bahsederken, Büyükelçiliğin yıl boyunca tarih, mimari ve sanat alanlarında düzenlediği etkinlikler sayesinde başkentin kültürel sahnesinde ön plana çıktığını belirtti.

Ayrıca, Türk Büyükelçiliğinin birçok toplumsal sorumluluk etkinliğinde yer almasının, bu bağlamda evsizlere yemek dağıtmasının yanı sıra, Amerikan Kalp Birliği gibi kurumların bağış toplamaya yönelik faaliyetlerine ev sahipliği yapmasının da bu sonuçta rol oynadığı kaydedildi.

Etiketler : , , ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU