USA SABAH 19 Ekim 2018 Cuma
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 10 Ağustos 2011 Çarşamba 10:47
  • Güncelleme saati: 10:49

Hedeflerinde Facebook var!

(USASABAH)

Ünlü hacker grubu Anonymous 5 Kasım'da Facebook'u ortadan kaldırmayı planladıklarını açıkladı.


Bugüne kadar Visa, MasterCard, Bank of America ve benzeri şirketlerin, devlet ajanslarının ve kuruluşların internet sitelerini hackleyen, bunlara ait kişisel bilgileri ele geçiren grubun Facebook'u seçmesi ise şaşırtıcı bulundu.

İnternette yayınlanan bir video bile duyurulan "Operasyon Facebook", son zamanlarda adı sıkça gündeme gelen diğer bir hacker grubu LulzSec ile beraber yürütülecek.

Basın açıklamasında "Facebook sizden elde ettiği bilgileri hükümet ajanslarına, enformasyon şirketlerine satıyor. Dünyanın her yerinden sizin hakkınızda casusluk yapılabiliyor. Mısır ve Suriye'deki hükümetle bağlantılı firmalar bu bilgilere erişebiliyor. Bu yüzden Facebook'u ortadan kaldırmalıyız" diyen Anonymous, vatandaşların kendi mahremiyetleri için Facebook operasyonuna katılmalarını istedi.

5 Kasım tarihinin seçilmesi ise oldukça manidar. 5 Kasım 1605'te İngiltere Lordlar Kamerası'nı havaya uçurmak isteyen Guy Fawkes'a gönderme yapan bu tarih 2008 yılında vizyona giren ve Anarşist hareketlerin başucu eseri haline gelen V for Vendetta filmiyle efsaneleşmişti.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU