USA SABAH 19 Ekim 2018 Cuma
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 10 Ağustos 2011 Çarşamba 12:40
  • Güncelleme saati: 12:42

ABC News: "Jackie Kennedy hakkındaki haberler asılsız"

(USASABAH)

Bir suikasta uğrayarak hayatını kaybeden ABD'nin 35. Başkanı John F. Kennedy'nin eşi Jackie (Kennedy) Onassis'e ait ses kayıtları büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.


Onassis'in suikasttan aylar sonra tarihçi Arthur Schlesinger Jr. ile yaptığı röportajların yer aldığı ses kayıtlarında, kocasının ölümünden zamanın Başkan Yardımcısı Lyndon Johnson' ı ve bir grup Teksaslı iş adamını sorumlu tuttuğu ve Kennedy'nin 19 yaşında stajyer bir kızla ilişki yaşadığını söylediği iddia ediliyor.

Ses kayıtlarına sahip olan ABD'nin ABC News kanalı, geçtiğimiz hafta İngiliz Daily Mail tarafından haberleştirilen tüm bu iddiaları yalanladı ve gerçeğin Eylül ayında ABC kanalında ortaya çıkacağını açıkladı.

Önceki gün bir açıklama yapan ABC News, "Tabloid gazetelerine ait haberler tamamen hatalıdır. Kayıtlar henüz yayınlanmamışken bu haberler nasıl yapılabiliyor bilmiyoruz" dedi.

Daha sonra Yunan milyarder Aristotle Onassis ile evlenen Jackie Kennedy, kasetlerin ancak ölümünün üzerinden 50 yıl geçtikten sonra yayınlanmasına izin vermişti.

Jackie'nin kızı Caroline Kennedy ise annesinin ölümü üzerinden henüz 17 yıl geçmiş olsa da, ses kayıtlarını ABC kanalına vermeyi tercih etmişti.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU