USA SABAH 18 Ekim 2018 Perşembe
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 04 Mayıs 2011 Çarşamba 17:44
  • Güncelleme saati: 17:50

Bin Ladin infaz mı edildi?

(USASABAH)

Pazar günü gecesi ABD tarafından Pakistan'da düzenlenen bir baskınla öldürülen Usame Bin Ladin operasyonuyla ilgili her geçen saat yeni bilgiler ortaya çıkıyor.


El Arabiya kanalı tarafından yapılan bir habere göre, ABD komandoları evi bastığı sırada orada bulunan Bin Ladin'in en küçük kızı Safiye babasının odada canlı yakalandığını ve daha sonra ailesinin önünde yere yatılarak infaz edildiğini söyledi. Ladin'in beşinci karısından olma 13 yaşındaki küçük kızın Bin Ladin'in kimliğini tespitinde de kullanıldığı bildiriliyor. Küçük kız Ladin'in cesedinin sürüklenerek ABD helikopterine götürüldüğünü söylüyor.

İnfaz mı edildi?

El Kaide liderinin, CIA Başkanı Leon Panetta tarafından silahsız olduğunun açıklanmasından sonra Bin Ladin'in bilerek öldürüldüğü konuşulmaya başlandı. Panetta ise bu iddiaları redderek, "eğer kollarını kaldırıp teslim olsaydı öldürmezdik, silahsızdı ama direndi" diyor.

Üzerinden 500 euro ve 2 telefon numarası çıktı!

CBS News tarafından alınan bilgiye göre Usame Bin Ladin yakalandığında cebinde 500 euro bulunuyordu ve elbiselerine dikili bir şekilde 2 telefon numarası vardı. Analistler Pakistan'da Euro ve doların oldukça yüksek değere sahip olduğunu, Bin Ladin'in bu paraları yanında taşımasının kaçmaya hazırlandığını gösterdiğini söylüyor.

"Evden hiç ateş açılmadı"


Adını vermeden El Arabiya kanalına konuşan bir Pakistanlı yetkili "evden ABD güçlerine hiç ateş açılmadı. Helkopterleri teknik bir arıza dolayısıyla düştü. Evde yapılan aramalarda 2 manda, 1 inek ve 150 tavuktan başka bir şey yoktu. Evde tünel bulunmaması ve saklanacak bir sığınağın olmaması çok garip" dedi.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU