USA SABAH 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncel
  • Haber giriş tarihi: 01 Nisan 2011 Cuma 11:01
  • Güncelleme saati: 11:01

Tahta kurularına sert önlemler!

(USASABAH)

New York'luları bezdiren tahta kurusu felaketi aynı zamanda şehir için de kitlesel bir problem.

Soruna çözüm arayan New York Şehir Konseyi tarafından kurulan yeni bir web sitesi aracılığıyla tahta kurularıyla mücadele başlatıldı.

Konsey üyesi Erik Martin Dilan sitenin başarılı olması durumunda geceleri daha rahat bir uyku çekebileceğimizi düşünüyor.

iPhone uygulaması ile beraber yeni web sitesi tahta kurularının neye benzediğini ve bu böceklerden korunabilmek için neler yapılması gerektiğini anlatan bir rehber rolüne bürünüyor.

Konsey aynı zamanda yayınladığı yeni bir protokolle mülk sahiplerinin sadece kendi binalarına değil, mahallelerindeki binalarla da ilgilenmesini salık veriyor. Artık mülk sahipleri lisanslı haşere kontrol uzmanları çalıştıracaklar ve çoklu çözüm yöntemleri geliştirecekler.

Eğer tahta kuruları bir katta tespit edilirse tüm apartman sakinleri bilgilendirilecek ve bina çapında bir mücadele planı oluşturulacak. Eğer problem ikinci kez yaşanıyorsa, mülk sahibi lisanslı bir uzmandan problemin çözüldüğüne dair yeminli bir beyanname alacak.

Bu kriterlere uyulmaması durumunda mülk sahibi Çevresel Kontrol Kurulu'nda ifade verecek, ceza ödeyecek, muhtemelen ihtiyati hacizle yüzleşmek zorunda kalacak.

Geçen yıl Victoria's Secret'ı da içeren pek çok binada tahta kurusu istilası tespit edilmişti.

Diğer Haberler Tüm Güncel Haberleri
AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan Abdullah Gül yorumu:Şartların oluşmasını bekleyerek, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparak lider olamazsınız
röportaj arşiv
HAVA DURUMU