USA SABAH 14 Aralık 2018 Cuma
Gezi - Mekan
  • Haber giriş tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 00:16
  • Güncelleme saati: 00:25

Türkiye’ye New York Times Gezi Fuarı'ndan en iyi stand ödülü

New York Türk Kültür ve Turizm Ofisi, dünyanın değişik bölgelerinden ve ülkelerinden, konaklama, yolculuk ve turizm organizasyonlarını tek çatı altında toplayan, New York Times Gezi Fuarında "En İyi Stand" ödülü aldı.

ABD'de yayınlanan ve ülkenin en saygın gazetelerinden biri olarak sayılan The New York Times gazetesi tarafından düzenlenen ve Cuma günü kapılarını turizm severlere açan fuar'a, Türkiye bu yıl da 'gümüş sponsor' ülke olarak katıldı.

New York Türk Kültür ve Turizm Ofisinin önderliğindeki Türkiye standında Türk Hava Yolları, turizm sektörü temsilcileri ve seyahat uzmanlarının da yer aldığı stand ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görürken aynı zamanda jüri tarafından fuarın en iyisi seçildi.

Güney Afrika'nın altın sponsorluğuyla gerçekleştirilen New York Times Turizm Fuarı, ilk gününde, dünyanın değişik bölgelerinden sektör temsilcilerini ağırladı. Afrika, Asya, Avustralya Güney Pasifik, Kanada, Karayipler, Avrupa, Latin Amerika, Meksika ve ABD bölümleri altında 500den fazla katılımcının yer aldığı fuarda Türkiye, önceki yıllarda olduğu gibi bu kez de fuarın girişinde stant açtı. Bu yıl da Turkey Home temasının öne çıktığı Türkiye standında, Türkiye'nin tarihi ve turistik zenginlikleri hazırlanan afiş ve broşürlerle Amerikalılara tanıtıldı.

Fuarda, New York Times Seyahat Endüstrisi Konferansı, seyahat dünyasının profesyonellerine kapsamlı bir eğitim programı sunarken, özel seyahat deneyimleri, değişen durumlardaki rezervasyon yöntemleri, havayolu ve otel trendleri ele alınıyor.

New York Kültür ve Turizm Ateşesi Murat Karakuş, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin New York Times Turizm fuarının sponsorlarından biri olduğunu ve bu yüzden fuarın girişinde en güzel yerde stant açtığını söyledi. Karakuş, geçen yılın ilk 11 aylık döneminde, Türkiye'yi ziyaret eden Amerikalı sayısının 800 bini bulduğunu belirtti. Fuarın, Türkiye'nin tanıtımına yönelik yurtdışındaki ilk fuar olduğunu söyleyen Karakuş, 'Bakanlığımızın katıldığı 130'un üzerinde fuarlardan ilki. Tanıtım kampanyalarımızın başlangıç adımı da diyebiliriz dedi.

Kasım 2015 rakamlarına göre, ülkesel bazda Türkiye'nin turizminde 1.36'lik bir düşüş görüldüğünü, Aralık ayının rakamlarını açıklanması ile bu düşüşün kapanabileceğini düşündüğünü belirten Karakuş, geçtiğimiz yıl Türkiye'yi 37 milyon 780 bin turistin ziyaret ettiğini belirtti. Karakuş, geçtiğimiz yıl Türkiye'yi ziyaret eden Amerikalı sayısının da 800 bini bulduğunu söyledi.

Diğer Haberler Tüm Gezi - Mekan Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU