USA SABAH 10 Aralık 2018 Pazartesi
Gezi - Mekan
  • Haber giriş tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 10:13
  • Güncelleme saati: 10:16

Manhattan’da tatlı mı tatlı bir mekan: Dylan’s Candy Bar

Bir süredir Manhattan’dan biraz uzaklaştık ve California civarında detaylı bir geziye çıktık. Las Vegas ve Los Angeles civarını tanıtmaya çalıştığım, bu rehber serilerinin ardından, New York’a geri dönmenin vakti geldi diye düşünüyorum.

Bu sene New York'ta namına yaraşır bir kış yaşıyoruz. Termometrelerin şaşırmaya başladığı, Hudson Nehri'nin bile donduğu bu soğuk sezonda, vaktinin çoğunu yürüyerek geçiren New York turistlerinin biraz olsun içlerini ısıtmak için kısa bir mola verebilecekleri son derece renkli bir New York mekanı, bu haftanın konusu olacak.

Dylan's Candy Bar

Son derece renkli ve dünyaca ünlü bu mekanı görmeden New York'tan ayrılmak olmaz diye düşünüyorum. Tatlı ve şekerlemeleri sevmiyorsanız bile resim çekmek için mutlaka girmek isteyeceğiniz bu şirin dükkan, sahip olduğu dekorasyonuyla hemen ön plana çıkarak benzerlerinden ayrılıyor.Dylan's Candy Bar, dünyaca ünlü tasarımcı Ralph Lauren'nin biricik kızı Dylan'ın gerçekleşmiş rüyası. Çocukluğundan beri şekerlemeleri çok seven Dylan, babasından bağımsız bir hayat kurarak kendi başarısını ve markasını oluşturmayı başarmış bir girişimci. Henüz beş yaşındayken hayalini kurmaya başladığı bu rengarenk 'şekerci' dükkanına sahip olmak için çok çalışmış.

Taşıdığı genleri sebebiyle sanat ve tasarıma daima ilgi duyan Dylan, üniversitede de sanat tarihi üzerine eğitim almış. Tasarımlarının ağızda hoş da bir tat bırakmasını istediğinden okul hayatından sonra şekerlemeler üzerine çalışmaya başlamış.

2001 yılına gelindiğinde şimdilerde dünyanın en büyük şekercisi olarak bilinen ilk Dylan's Candy Bar'ı New York Manhattan'da açmış. Başlangıçta iki kat üzerinde hizmet veren bu ilk şube, gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının ardından kafe konseptiyle hizmet veren üçüncü katı da bünyesine eklemiş.

Özel günlerinizde son derece renkli bu bölümde eğlenceli partiler de verebilirsiniz. Çocukların yaş günü partileri için sıkça tercih edildiğinden takvimlerinin hızla dolduğunu da bilmenizde fayda var.New York şubesinin beklenenin çok üstünde bir ilgiyle karşılanmasının ardından en az Manhattan şubesi kadar renkli Los Angeles, Miami ve East Hampton şubeleri de hizmete açılmış.

Alanında dünyanın en iyilerinden biri olarak gösterilen Dylan's Candy Bar, sahibesi tarafından 'Dünyanın İlk Şeker Müzesi' olarak tanımlanıyor. Bu renkli mekana girdiğinizde ilk dikkatinizi çekecek şeylerin başında şeker şeklinde tasarlanmış mobilya ve aksesuarların geleceğinden eminim. İlk anda gözünüzün gördüğü her şeyi yiyebileceğinizi düşüneceksiniz. Gerçek şekerlerden yapılmış dev ağaçlar, yanında bir anı fotoğrafı çektirmeyi kesinlikle hak edecek cinsten tasarlanmış.

Tahmin edebileceğiniz gibi ürün yelpazesinin büyük çoğunluğu şekerlemelerden oluşuyor. Renkli ve lezzetli şekerlemelerin yanında çeşitli çikolatalar, frozen yogurt olarak bilenen yoğurt dondurması çeşitleri ve pastane ürünleri de menüsünde yer alan diğer alternatifler.

Her biri alanında uzman tasarımcılar tarafından dizayn edilen ev aksesuarları, oyuncaklar, rengarenk takılar hatta şeker kokulu vücut bakım kremleri de Dylan's Candy Bar'a girdiğinizde bulabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Tüm bunların en önemli ortak özelliği, şeker desenli oluşları. Dilerseniz, resmi internet sitesinden on-line alışveriş de yapabilirsiniz.Özellikle Sevgililer Günü ve Noel gibi özel günler için hazırladıkları hediye paketleri çok renkli ve şık. Dönüşünüzde sizden hediyeler bekleyen yakınlarınız için de zorlanmadan ve ortalama fiyatlar ödeyerek hediyeliklerinizi buradan alabileceğinizi de düşünüyorum.

1011 Third Ave. 60. Cadde üzerinde bulnan Dylan's Candy Bar'a N, Q, R, 4, 5 ve 6 numaralı trenlerden birini alıp Lexington Ave. 59 cadde durağında inerek kolayca varabilirsiniz.

Önümüzdeki hafta Amerikan filmlerinde görmeye alışık olduğunuz şirin bir kafeyi ziyaret edicez. Merak edenlerle aynı adreste buluşmak üzere.

@basharfiie

eybakan@gmail.com


Diğer Haberler Tüm Gezi - Mekan Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU