USA SABAH 24 Eylül 2018 Pazartesi
Ekonomi
  • Haber giriş tarihi: 23 Ekim 2017 Pazartesi 14:54
  • Güncelleme saati: 15:34

New York emlak piyasasında söz sahibi iki Türk

New York'ta yaşayan iki Türk'ün düzenlediği gayrimenkul "network" toplantıları büyük ilgi görüyor.New York'ta yaşayan iki Türk'ün düzenlediği gayrimenkul "network" toplantıları büyük ilgi görüyor.

Dünya emlak piyasasının kalbinin attığı kentlerden biri olan New York'ta yaşayan Selman Yalçın ile Çağrı Kanver, "Red in New York City" adıyla düzenledikleri toplantılarda, kentin emlak piyasasının önemli isimlerini bir araya getiriyor.

İkilinin düzenlediği etkinler, New York'un ünlü otellerinden Dream Hotel'in çatı katındaki görkemli manzarası olan PHD gece kulübünde gerçekleştiriliyor.

Kanver ve Yalçın, düzenledikleri etkinliklerle ilgili Usa Sabah muhabirine yaptıkları açıklamada emlak piyasasındaki büyük oyuncuları bir araya getirdiklerini belirttiler.

Kanver açıklamasında, etkinliklerinde neden "Red" adını neden kullandıklarını, "Red New York'un kırmızı elmasından ve Türk bayrağımızın kırmızısından geliyor" şeklinde açıkladı.

Emlak piyasasındakileri bir araya getirerek, birlikte iş yapmalarını sağladıklarını belirten Kanver şunları söyledi:

"Her ay bir kere 700-800 kişi katıldığı etkinliğimiz oluyor. Bu düzenlediğimiz etkinlik New York'da inanılmaz derecede büyük ses getirdi. New York'da iş yapabilmenin en önemli etkeni insan ilişkilerinin iyi olmasından kaynaklıdır."

Kanver açıklamasında ayrıca, "Kimin kimle iş yaptığı ve insanların güvenilirliği New York da çok önemlidir. Adanın küçük olması fakat insan popülasyonunun ve ekonomisinin çok büyük olması iş yapma isteği doğurmaktadır. Gayrimenkul geliştiricileri ve inşaatçılar Red New York City bünyesinde toplanarak birlikte iş yapmanın mutluluğunu yaşıyor" ifadelerini kullandı.

28 yıldır New York'ta olan ve 20 yıldır inşaat işiyle uğraşan Yalçın da liseyi, üniversiteyi New York'ta okuduğunu ve 20 kişiyle başladıkları grubun bugün 800'e ulaştığını kaydetti.

Türklerin de etkinliğe katıldığını belirten Yalçın, son yıllardan Türklerin Miami gibi kırılgan pazara gittiklerini ancak New York'a gelenlerin de arttığını belirtti.

Red New York City (REDNYC)

Red New York City, Çağrı ve Selman'ın New York'da hayata geçirdiği firmaya verdikleri bir isim. New York'un kırmızı elması ve Türk bayrağının kırmızısını simgeliyor. New York'taki gayrimenkul geliştiricilerini bir araya getirerek onların birlikte iş yapmasını sağlayan bir firma olarak kurulan Red New York City, her ay düzenli olarak şirket bünyesinde tüm gayrimenkul geliştiricilerini toplanmakta.
Bu toplantıya yaklaşık olarak 700 ile 800 kişi katılıyor, gelen insanlar kendi aralarında tanışıyorlar, kaynaşıyorlar ve yeni işler için anlaşmalar yapıyorlar.

Toplantıların New York'ta popüler hale geldiğini belirten Kanver ve Yalçın, "New York gibi büyük şehirlerde büyük gayrimenkul geliştiricilerini bir araya getirmek kolay bir iş değildir. Bizim avantajımız yıllardır Amerika'da olmamızın yansıra New York emlak dünyasını çok iyi biliyoruz" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler Tüm Ekonomi Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU