USA SABAH 18 Haziran 2018 Pazartesi
Ekonomi
  • Haber giriş tarihi: 13 Nisan 2017 Perşembe 14:35
  • Güncelleme saati: 14:35

Fitch ABD'nin kredi notunu korudu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD'nin kredi notu ve görünümünü açıkladı.Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada, ABD'nin yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunun "AAA" seviyesinde korunduğu, görünümünün de "durağan" olduğu bildirildi.

Dünyanın en önde gelen rezerv para birimine ve benzeri olmayan finansal esnekliğe sahip ABD'nin, ayrıca dünyada likiditesi en yüksek sermaye piyasasına ev sahipliği yaptığı vurgulandı.

Açıklamada, geniş, zengin ve çeşitli olarak nitelendirilen Amerikan ekonomisinin, dünyanın en dinamik ve teknolojik olarak en ileri ekonomilerinden biri olduğuna işaret edilerek ülkenin güçlü kurumlara ve elverişli iş ortamına sahip olduğu belirtildi.

Açıklamada, ABD'de mali görünüme dair kısa dönem belirsizlikler devam etmesine rağmen vergi indirimlerinin gelmesi durumunda mali politikalarda gevşeme görülmesinin öngörüldüğü aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Temsilciler Meclisinin yeni vergi yasası teklifinin geçirilmesi durumunda ise ülkenin bütçe açığının gelecek 10 yılda artacağı uyarısında bulunuldu.

AA - NEW YORK

Diğer Haberler Tüm Ekonomi Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU
EN ÇOK OKUNAN HABERLER