USA SABAH 25 Mayıs 2018 Cuma
Ekonomi
  • Haber giriş tarihi: 03 Mayıs 2012 Perşembe 16:36
  • Güncelleme saati: 16:50

ABD'den Türk Telekom'a eğitim ödülü!

(AA)

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ'nin, Türkiye'de üretip geliştirdiği Vitamin'in Amerika versiyonu Adaptive Curriculum, Amerika'da ''En İyi Eğitim Çözümü'' ödülüne layık görüldü.


Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce kazandığı Dünya İletişim Ödülleri, CODiE, ComputED, Best Educational Software gibi uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekleyen ''Adaptive Curriculum'' Amerika'nın eğitim alanında önemli yayınlarından EdTech Digest tarafından düzenlenen ''Cool Tool-2012'' ödüllerinde yılın ''En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü'' olarak gösterildi.

Ödüllerin, ''Trend Belirleyenler'' kategorisinde de yer alan Adaptive Curriculum, öğrencileri matematik ve bilim alanında rutin ezberleme yöntemleri yerine, derin kavramsal analizlere yönlendiren yaratıcı ve zengin içeriği ile web tabanlı eğitim açısından yeni bir model olarak sunuluyor.

Öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içeriğin yanı sıra etkileşimle harmanlanarak kişisel bir öğrenme süreci yaşatan Vitamin'in ABD versiyonu Adaptive Curriculum, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında (STEM-Science, Technology, Engineering, Mathematics) K-12 eğitim fırsatlarının gelişimini amaçlayan ve öğrencilerin geleceklerinde fark yaratmak isteyen kurumlara, bu alandaki en iyi örnekleri sunuyor.

Etiketler : , , ,

Diğer Haberler Tüm Ekonomi Haberleri
AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’dan Abdullah Gül yorumu:Şartların oluşmasını bekleyerek, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparak lider olamazsınız
röportaj arşiv
HAVA DURUMU