USA SABAH 26 Eylül 2018 Çarşamba
Ekonomi
  • Haber giriş tarihi: 16 Eylül 2011 Cuma 15:27
  • Güncelleme saati: 15:31

ABD Hazine Bakanı: "Avrupalılara ders vermeye çalışmıyoruz"

(A.A.)

ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner, ''ABD'nin Avrupa'nın borç krizi konusunda Avrupalılara ders vermeye çalışmadığını'' söyledi.


Polonya'nın Wroclaw kentinde düzenlenen AB Ekonomi ve Maliye Bakanları (ECOFIN) toplantısına katılan Geithner, Avrupalı finans yetkililerine, ''ABD'de hala güçlüklerle uğraşıyoruz ve politikamız korkunç, belki Avrupa'nın birçok bölgesinde olandan daha kötü'' diye konuştu.

Geithner, ''ABD'nin karşı karşıya olduğu güçlükler gözönüne alındığında size tavsiyede bulunacak güçlü bir konumda değiliz'' dedi.

Bu arada Yunanistan Maliye Bakanı Evangelos Venizelos, ülkesinin kurtarma programıyla ilgili gösterdiği çabaları savunarak, Avro Bölgesi ülkelerine Yunanistan için hazırlanan ikinci kurtarma paketinin gecikmesine yol açan sorunları halletmesi ve Avrupa Finansal İstikrar Fonu (EFSF) ile ilgili değişikliklerin hızla uygulanması çağrısında bulundu.

Venizelos, ''(Kurtarma) programını uygulama yolundayız. 21 Temmuz'da alınan kararın uygulanacağına inanıyoruz, sadece Yunanistan değil, bir bütün olarak Avro Bölgesi için'' ifadesini kullandı.

Etiketler : ,

Diğer Haberler Tüm Ekonomi Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU