USA SABAH 16 Ekim 2018 Salı
Ekonomi
  • Haber giriş tarihi: 17 Mayıs 2011 Salı 17:02
  • Güncelleme saati: 17:02

iPhone 5 yerine, iPhone 4S mi geliyor?

(USASABAH)

Son birkaç haftadır Apple'ın iPhone 5 adlı yeni bir telefon çıkaracağı iddia ediliyor.


Fakat görünen o ki Apple iPhone 5 yerine iPhone 4S adlı yeni bir versiyon çıkarma hazırlığı içerisinde. Ve hatta bu model şu anda olduğundan çok daha fazla cep telefonu internet sağlayıcısı tarafından tüketiciye ulaştırılacak.

Jefferies & Co'nun analisti Peter Misek, "Piyasadan edindiğimiz bilgiye göre yeni telefonun adı iPhone 4S olacak ve daha çok kozmetik değişiklikler içerecek. Bunlar daha iyi bir kamera, A5 Çift çekirdekli işlemci gibi şeyler olacak" diyor.

A5 çift çekirdekli işlemci şu anda iPad 2'lerde kullanılıyor. Bu tür bir işlemci değişikliği iPhone'ları daha hızlı bir hale getirecek ve aynı anda iki program birden çalıştırabilmelerini sağlayacak.

Cihazda aynı zamanda HSPA+ olarak adlandırılan yüksek hızda yönlendirme teknolojisinin de olacağı tahmin ediliyor. HSPA, yüksek hızda internet olarak değerlendirilen 4G için ayrılmaz bir teknoloji olarak değerlendiriliyor.

Apple, daha önce yeni ürünlerini Dünya çapında Geliştiriciler Konferansı'nda açıklamıştı. Bu yıl konferans 6 Haziran'da düzenlenecek. Ve burada yeni bir ürünün tanıtılacağı herkesin bir beklentisi haline geldi.

Diğer Haberler Tüm Ekonomi Haberleri
röportaj arşiv
HAVA DURUMU