USA SABAH 13 Aralık 2018 Perşembe
Akademiden Haberler
  • Haber giriş tarihi: 18 Mayıs 2014 Pazar 02:12
  • Güncelleme saati: 02:36

WisdomNet'ten Soma için başsağlığı mesajı

ABD’deki Türk-Amerikan toplumunun önemli iletişim topluluklarından Wisdomnet, Soma'da 301 işçinin can verdiği maden faciasının ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı

ABD'deki Türk-Amerikan toplumunun önemli iletişim topluluklarından biri olan Wisdomnet, Soma'da 301 işçinin can verdiği maden faciasının ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Elim kazanın politik emellere alet edilmeye çalışılmasının şiddetle kınandığı mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"13 Mayıs 2014 tarihinde, Türkiye'nin batısında, Manisa-Soma'da 299 (301) işçinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasının derin üzüntüsü içindeyiz. Kazada ölenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz. Yer altında kurtarılmayı bekleyen işçilerimizin de bir an evvel sağ salim çıkarılmasını ümit ediyoruz. Dualarımız, bu elim kaza sebebiyle vefat eden madencilerimizle. Beklenmedik bir zamanda gerçekleşen bu felaketin ardından toprağa verdiğimiz yüzlerce kardeşimizin ruhları şad olsun, huzur içinde yatsınlar.

Öte yandan, bu elim faciayı manipüle etme gayretindeki bazı kesimlerin siyasi kazanç sağlama girişimlerini de şiddetle kınıyoruz. Türk otoritelerinin, kazanın sebeplerini en kısa zamanda ortaya çıkararak adaleti ve vicdanları rahatlatmasını umuyoruz."

(USASABAH)

röportaj arşiv
HAVA DURUMU