USA SABAH 15 Ekim 2018 Pazartesi
Akademiden Haberler
  • Haber giriş tarihi: 16 Temmuz 2013 Salı 15:19
  • Güncelleme saati: 15:25

Petraeus CUNY'den 200 bin dolar alacaktı!

Eski CIA Direktörü ve Afganistan'daki müttefik kuvvetlerin eski başkomutanı David H. Petraeus'un New York'ta bir üniversitede yüksek ücretle ders vereceğinin ortaya çıkması tepki çekti.

The City University of New York (CUNY)'nın Macaulay Honors College'inde yıllık 200 bin dolara ders vereceği ortaya çıkan Petraeus'a öğretim üyeleri ve öğrenciler büyük bir tepki gösterdi.

Artan tepkiler sonrası Petraeus'un avukatı Robert Barnett bir açıklama yaparak söz konusu ücretin 1 dolara düşürüldüğünü belirtti. Barnett, "müvekkilim hiçbir zaman para için ders vermek istemedi. Bu yüzden parayı tartışma noktası olmaktan çıkardık" dedi.

Nisan ayında söz konusu kolejde "Kuzey Amerikan Onyılının Sonunda Mıyız?" adlı bir seminer vermek için atanan Petraeus'un her dönemde bu içerikte bir seminer vermesi ve iki de halka açık ders yapması karara bağlanmıştı. Bir gazeteciyle yaşadığı evlilik dışı ilişki nedeniyle CIA Direktörlüğü'nden istifa etmek zorunda kalan Petraeus'un 6 haneli ücret yanında üniversite yönetiminden de özel bir hediye alacağı öğrenilmişti.

(USASABAH)

Etiketler :

röportaj arşiv
HAVA DURUMU